Ajax

Ajax boekt zwaarbevochten zege op Sparta en nadert Feyenoord

Samenvatting: Ajax overleeft Sparta en krijgt koploper Feyenoord in het vizier
Beeld: Voetbal International
Sanne de Vries, EindredacteurSanne de VriesEindredacteurbijgewerkt Invalid Date2 min lezen

De Amsterdammers pakken drie punten op Het Kasteel en verkleinen het gat met de koploper.

Ajax heeft vandaag op bezoek bij Sparta Rotterdam een zwaarbevochten 1-2 overwinning over de streep getrokken. Volgens berichtgeving van Voetbal International moesten de Amsterdammers op Het Kasteel tot het uiterste gaan om de volle buit veilig te stellen. Dankzij deze driepunter kruipt de club dichter naar koploper Feyenoord toe in de stand van de competitie.

Sleutelrol voor Ouazane en betrouwbare defensie

Ajax kende een uiterst lastige middag in Rotterdam-West. De uitploeg werd geconfronteerd met een stug Sparta dat voor eigen publiek volop strijd leverde en de ruimtes klein hield. Mede dankzij een belangrijk doelpunt van Abdellah Ouazane wist Ajax het net te vinden en het duel naar zich toe te trekken.

Naast de offensieve acties was ook het keeperswerk aan Amsterdamse zijde van grote waarde voor de einduitslag. Doelman Marc ter Stegen onderscheidde zich met meerdere ingrepen op momenten dat de thuisploeg gevaarlijk werd. Hierdoor slaagde Ajax erin de minieme voorsprong tot het laatste fluitsignaal te verdedigen.

Spanning aan kop van de ranglijst

De overwinning op Het Kasteel heeft directe gevolgen voor de verhoudingen in de top van het klassement. Ajax bezet na tien gespeelde competitierondes de tweede plaats met een totaal van 21 punten. De ploeg noteerde zes zeges, drie gelijke spelen en één nederlaag, met een doelsaldo van 29 doelpunten voor en 13 tegen.

Het verschil met lijstaanvoerder Feyenoord is daarmee teruggebracht tot drie punten. Feyenoord voert de ranglijst aan met 24 punten uit tien ontmoetingen en beschikt over een doelsaldo van +21. De Amsterdammers houden de aartsrivaal met deze winstpartij nadrukkelijk in het vizier in de titelstrijd.

Drukke subtop achtervolgt de top twee

Niet alleen Ajax en Feyenoord presteren constant, ook de overige achtervolgers zitten dicht op de bovenste posities. AZ volgt op de derde plaats met twintig punten uit negen duels, waardoor de Alkmaarders bij een overwinning in hun inhaalwedstrijd Ajax zelfs kunnen passeren.

PSV bezet de vierde positie met eveneens twintig punten, maar heeft daar al tien wedstrijden voor gespeeld. Daarachter volgen Fortuna Sittard met achttien punten en FC Twente met zeventien punten uit negen wedstrijden, wat de strijd om de bovenste plekken onverminderd spannend maakt.

Zorgen voor Sparta in de lagere regionen

Voor Sparta Rotterdam betekent het verlies tegen Ajax dat de ploeg voorlopig in de onderste helft van de ranglijst blijft staan. De Kasteelheren hebben na tien competitiewedstrijden negen punten verzameld, wat resulteert in een veertiende plaats.

De formatie uit Rotterdam won dit seizoen tweemaal, speelde drie keer gelijk en leed inmiddels vijf nederlagen. Met een doelsaldo van zeventien doelpunten voor en 24 tegen moet de club naar beneden blijven kijken, waar degradatieconcurrenten PEC Zwolle en SC Telstar op de loer liggen.

Veelgestelde vragen

Wat was de einduitslag van Sparta Rotterdam tegen Ajax?
Ajax won het duel op Het Kasteel met 1-2 van Sparta Rotterdam.
Hoeveel punten bedraagt de achterstand van Ajax op Feyenoord?
Ajax heeft 21 punten uit tien wedstrijden en staat drie punten achter op koploper Feyenoord, dat 24 punten heeft.
Op welke plaats staat Sparta Rotterdam na tien speelrondes?
Sparta Rotterdam bezet de veertiende positie op de ranglijst met een totaal van negen punten.

Bronnen

Over de auteur

Sanne de Vries, Eindredacteur

Sanne de Vries — Eindredacteur

Sanne bewaakt de eindredactie van Voetbalkeus.nl. Zij controleert elk artikel op feiten, bronvermelding en toon, en beslist wanneer een bericht publicabel is. Haar aandachtsgebied is de Eredivisie en het beleid rond Nederlandse clubs.

Bekijk de volledige redactie

Een fout gezien? Meld een correctie

Meer voetbalnieuws

Sarri verbaasd na nederlaag tegen Ajax
Ajax

Sarri verrast na nederlaag tegen Ajax in Conference League

Atalanta-trainer Maurizio Sarri toonde zich na afloop van het Conference League-duel met Ajax verrast over de 2-0 nederlaag. Ondanks het teleurstellende resultaat zag de Italiaanse oefenmeester voldoende positieve aspecten in het spel van zijn elftal.

Sanne de Vries ·

Ajax-spits Tolu Arokodare: open voor langer verblijf | De Telegraaf
Ajax

Arokodare beslissend voor Ajax en geniet in Amsterdam

Tolu Arokodare eiste donderdag een hoofdrol op bij het Europese duel tussen Ajax en Atalanta. Naast zijn belangrijke openingstreffer liet de spits na afloop weten dat hij openstaat voor een langer verblijf in Amsterdam.

Sanne de Vries ·