Eredivisie

Almere City stelt titelfeest Heracles uit na zege op Volendam

Almere stelt Heracles-feestje nog even uit, veel gelijke spelen
Beeld: Voetbal International
Sanne de Vries, EindredacteurSanne de VriesEindredacteurbijgewerkt Invalid Date3 min lezen

Spanning in de eerste periode blijft intact na speelronde vol gelijke spelen

Almere City FC heeft vandaag de beslissing in de strijd om de eerste periodetitel voorlopig uitgesteld door een nipte 1-0 overwinning te boeken op FC Volendam. Dankzij dit resultaat kan koploper Heracles Almelo het periodekampioenschap nog niet officieel vieren. Volgens Voetbal International zagen de toeschouwers op zaterdagavond bovendien op meerdere velden de punten worden verdeeld, waardoor de onderlinge verhoudingen in zowel de subtop als de kelder van de Keuken Kampioen Divisie uiterst compact blijven.

Almere City houdt spanning in periodestrijd levend

Alleen bij een overwinning van Almere City zou koploper Heracles het feestgedruis moeten uitstellen, nadat de Heraclieden een dag eerder gelijkspeelden tegen Helmond Sport. De Flevolanders voldeden aan die opdracht door een geconcentreerde wedstrijd af te leveren. Het enige doelpunt van de ontmoeting kwam op naam van Enzo Cornelisse, die een vlot lopende aanval over meerdere schijven bekroonde met een beheerste treffer.

Na de openingstreffer drong de tegenstander nog aan, maar Almere City gaf defensief weinig grote kansen weg. In het tweede bedrijf ontsnapten de bezoekers nog aan een mogelijke strafschop na een charge op de rappe Emanuel Poku. Door de driepunter blijft Almere City vlak achter koploper Heracles staan, dat komende vrijdag in eigen stadion tegen RKC Waalwijk alsnog de eerste periodetitel kan grijpen.

Aanhoudend uitcomplex voor FC Volendam

Voor FC Volendam betekende het verlies in Flevoland een pijnlijke voortzetting van een zorgwekkende reeks buiten het eigen stadion. De degradant wist dit seizoen al zijn twaalf punten uitsluitend voor eigen publiek te veroveren en bleef buitenshuis opnieuw met lege handen achter. De ploeg onder leiding van trainer Erwin van de Looi kreeg voor rust nochtans voldoende mogelijkheden om het tij te keren, maar faalde in de afwerking.

Door het gebrek aan koelbloedigheid voor het vijandelijke doel liepen de gasten achter de feiten aan. Almere City sloeg aan de overkant wél genadeloos toe, waarna Volendam de controle over het duel langzaam verloor. De Flevolandse defensie hield in het restant eenvoudig stand, waardoor de bezoekers hun uitcomplex voorlopig niet van zich af hebben kunnen schudden.

RKC Waalwijk grossiert in gelijke spelen tegen FC Emmen

In de subtop deed RKC Waalwijk zijn reputatie als remisekoning eer aan. De formatie uit Noord-Brabant speelde op bezoek bij FC Emmen met 1-1 gelijk, wat alweer het vijfde gelijkspel van deze competitiejaargang betekende. Jesse van de Haar zette RKC na een klein half uur nog wel op voorsprong nadat arbiter Laurens Gerrets uitstekend voordeel toepaste.

Hoewel de bezoekers voor rust een uitstekende indruk maakten, nam FC Emmen in de tweede helft het initiatief over. De Drentse formatie kwam na ongeveer een uur spelen langszij via de mee opgekomen vleugelverdediger Bryan Van Hove. Door de remise handhaaft Emmen zich op een verdienstelijke derde plek, terwijl RKC met veertien punten op de zevende positie bivakkeert.

Spektakel en fraaie treffers in Eindhoven en Dordrecht

Ook bij het treffen tussen FC Eindhoven en De Graafschap vielen de beslissingen pas na rust in een open en doelpuntenrijk gevecht dat in 2-2 eindigde. Rayan Buifrahi zette de Eindhovenaren op voorsprong, waarna De Graafschap via Gabriele Finocchiaro en invaller Kyano Kwint de stand omdraaide naar 1-2. Een schitterende assist met buitenkant voet van Guus Beaumont stelde Siegert Baartmans direct daarna in staat de 2-2 binnen te schuiven.

In de staart van het klassement hielden FC Dordrecht en FC Den Bosch elkaar eveneens in evenwicht (1-1). Nadat Senne Vugts na 55 minuten met zijn eerste competitietreffer de bezoekers op voorsprong had gezet, kwam Dordrecht tien minuten voor tijd langszij via een benutte strafschop van Kévin Monzialo.

Veelgestelde vragen

Waarom is Heracles Almelo nog geen periodekampioen?
Omdat Almere City FC won van FC Volendam, is het gat met de koploper niet groot genoeg om het kampioenschap in de eerste periode nu al definitief te beslissen.
Wat is de opvallende statistiek van FC Volendam dit seizoen?
FC Volendam heeft tot dusver al zijn twaalf competitiepunten uitsluitend in eigen huis behaald en staat na alle uitduels nog altijd op nul punten.
Wanneer kan Heracles de eerste periodetitel alsnog pakken?
Heracles Almelo kan komende vrijdag de eerste periodetitel definitief veiligstellen tijdens de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk.

Bronnen

Over de auteur

Sanne de Vries, Eindredacteur

Sanne de Vries — Eindredacteur

Sanne bewaakt de eindredactie van Voetbalkeus.nl. Zij controleert elk artikel op feiten, bronvermelding en toon, en beslist wanneer een bericht publicabel is. Haar aandachtsgebied is de Eredivisie en het beleid rond Nederlandse clubs.

Bekijk de volledige redactie

Een fout gezien? Meld een correctie

Meer voetbalnieuws