Boskamp lovend over Brughmans na megatransfer naar Liverpool

Analist ziet in voormalig PSV-talent de toekomstige doelman van België
Johan Boskamp heeft zich uiterst positief uitgelaten over Lucca Brughmans. De pas achttienjarige sluitpost maakte afgelopen transferperiode de overstap van KRC Genk naar Liverpool, dat maximaal 35 miljoen euro voor hem op tafel legt. Volgens VoetbalPrimeur ziet de analist in de doelman, die een verleden heeft in de jeugdopleiding van PSV, een potentiële vaste waarde voor het nationale elftal van België.
Grote lof en vergelijking met Thibaut Courtois
De voormalig oefenmeester volgt de ontwikkeling van de jonge Belg al sinds diens jeugdjaren en is overtuigd van zijn uitzonderlijke kwaliteiten. Boskamp schroomt dan ook niet om de vergelijking te trekken met de absolute wereldtop. In zijn ogen beschikt Brughmans over het complete pakket dat nodig is om de top te bereiken in het moderne voetbal.
Volgens VoetbalPrimeur noemt Boskamp de doelman zelfs het meest veelbelovende keeperstalent dat België heeft voortgebracht sinds Thibaut Courtois. De analist benadrukt dat de tiener beschikt over een uitstekende lichaamslengte, veel snelheid en bovendien over sterke voetballende kwaliteiten met de bal aan de voet beschikt.
Ideale constructie met tijdelijk verblijf in Genk
Onderdeel van de transferovereenkomst tussen KRC Genk en Liverpool is dat Brughmans nog minimaal één seizoen op huurbasis in België blijft spelen. Boskamp bestempelt dit als een uitstekende zet van alle betrokken partijen. Voor een achttienjarige doelman is het maken van vlieguren op het hoogste niveau immers cruciaal om niet stil te vallen in zijn ontwikkeling.
Genk realiseert op deze manier een enorme transfersom en behoudt tegelijkertijd de sportieve kwaliteiten van de talentvolle sluitpost. Bij de Engelse topclub zou de voormalig PSV-jeugdspeler naar alle waarschijnlijkheid op de reservebank terechtkomen, wat zijn progressie tijdelijk had kunnen remmen.
Toekomstige nummer één onder de lat bij België
Ondanks de forse investering van maximaal 35 miljoen euro twijfelt Boskamp er niet aan dat Liverpool een uitstekende aankoop heeft gedaan. Hij gelooft dat de clubleiding van de Engelsen op termijn veel plezier gaat beleven aan deze aankoop.
Daarnaast verwacht Boskamp dat Brughmans in de toekomst het doel zal verdedigen bij de Rode Duivels. Met zijn huidige ontwikkeling lijkt de jonge doelman hard op weg om op termijn de vaste eerste keuze te worden van de Belgische nationale ploeg.
Bronnen
Over de auteur

Thijs Koolhaas — Redacteur transfers
Thijs volgt de transfermarkt en legt uit hoe huurconstructies, opleidingsvergoedingen en contractclausules werkelijk werken. Hij schrijft alleen over transfers die bevestigd zijn door club, speler of een primaire bron.
Meer voetbalnieuws
Van Dijk prijst uitblinker Gakpo na afgeketste transfer
Virgil van Dijk heeft lovende woorden gesproken over Cody Gakpo na diens sterke optreden tegen Ipswich Town. De aanvaller leek eerder op weg naar Manchester City, maar bleef uiteindelijk bij Liverpool.
Thijs Koolhaas ·

Real Madrid opent intern onderzoek naar Raúl Asencio
Real Madrid heeft een intern onderzoek ingesteld naar Raúl Asencio na recente incidenten buiten het veld. De verdediger werd eerder beboet voor rijden onder invloed en lag al langer onder een vergrootglas.
Thijs Koolhaas ·

PSG bindt Luis Enrique en vijf selectiespelers langdurig vast
Paris Saint-Germain heeft grootschalig contractnieuws naar buiten gebracht. Hoofdtrainer Luis Enrique en een vijftal selectiespelers hebben hun verbintenissen bij de club verlengd.
Thijs Koolhaas ·