Hard oordeel bij Jong Ajax na 6-1 nederlaag tegen Jong FC Utrecht

Trainer Carlos Garcia en verdediger Ryan van de Pavert reageren fel op de afstraffing.
Jong Ajax heeft maandagavond een uitzonderlijk zware nederlaag geleden op bezoek bij de leeftijdsgenoten van Jong FC Utrecht. In het Keuken Kampioen Divisie-duel gingen de Amsterdammers met liefst 6-1 onderuit tegen de Domstedelingen. Zoals vandaag gemeld door VoetbalPrimeur naar aanleiding van reacties voor de camera van ESPN, leidde het wanoptreden tot ongekend harde woorden bij zowel de spelersgroep als de technische leiding.
Pijnlijke afgang in de beloftenclash
De ontmoeting tussen de twee beloftenteams verliep vanaf het allereerste fluitsignaal rampzalig voor de Amsterdammers. De ploeg slaagde er niet in om de gebruikelijke balcirculatie op de mat te leggen en liet defensief grote steken vallen. Jong FC Utrecht wist optimaal te profiteren van de geboden ruimtes en schoot er zes binnen.
Voor een opleidingsploeg waarin de individuele en collectieve ontwikkeling van jonge talenten vooropstaat, kwam de mokerslag extra hard aan. Het Amsterdamse beloftenteam liet zich in vele duels aftroeven, waardoor het duel uitmondde in een van de grootste nederlagen van het lopende seizoen.
Frustratie spat van gezicht Van de Pavert
Rechtsback Ryan van de Pavert verscheen na de afstraffing zwaar aangeslagen voor de camera om tekst en uitleg te geven. De jonge verdediger had nauwelijks woorden voor de collectieve offday van zijn team. Hij typeerde de avond onomwonden als een uiterst nare ervaring waar vrijwel niets positiefs uit te halen viel.
Volgens Van de Pavert ging het vanaf de aftrap al grondig mis in de organisatie en de concentratie. Hij erkende ruiterlijk dat het vertoonde spelpeil van de Amsterdammers simpelweg ver onder de maat was en absoluut onvoldoende voor het betaalde voetbal. De ontgoocheling over het complete falen was duidelijk merkbaar.
Vernietigend oordeel van coach Carlos Garcia
Hoofdtrainer Carlos Garcia toonde zich in zijn nabeschouwing zo mogelijk nog feller richting zijn spelers. De oefenmeester wond er geen doekjes om en noemde het optreden schandalig voor de reputatie van Ajax. Volgens de oefenmeester had maandagavond geen enkele speler op het veld laten zien het shirt van de club waardig te zijn.
Garcia constateerde dat Jong Ajax vooral tegen zichzelf voetbalde en daarmee de eigen ondergang over zichzelf afriep. Door slordigheden in balbezit en een gebrek aan defensieve urgentie maakte de ploeg het de opponent bijzonder eenvoudig om uit te lopen naar een monsterscore.
Duidelijke les over mentaliteit en zelfreflectie
Ook achter gesloten deuren in de kleedkamer sprak Garcia de groep direct na afloop stevig toe over de benodigde instelling. De trainer drukte zijn spelers op het hart dat het aanwijzen van schuldigen geen enkele zin heeft. Wie na een nederlaag naar anderen wijst in plaats van naar zichzelf te kijken, toont volgens de coach de mentaliteit van een verliezer.
De Spaanse oefenmeester gaf aan dat structurele verbetering alleen tot stand komt wanneer spelers verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen prestaties. Zelfreflectie is een absolute voorwaarde binnen het topsportklimaat, waarbij Garcia beklemtoonde dat het team in goede en slechte tijden als een eenheid moet blijven opereren.
Herstel vereist in Keuken Kampioen Divisie
De forse uitglijder in Utrecht legt de kwetsbaarheid van het jonge elftal genadeloos bloot op het tweede niveau van Nederland. Als springplank naar het eerste elftal van Ajax vraagt de Keuken Kampioen Divisie niet alleen om technisch vernuft, maar juist ook om volwassenheid en weerbaarheid in lastige situaties.
Voor de staf onder leiding van Garcia breekt nu een periode aan waarin de gelederen moeten worden gesloten. In de aankomende competitiewedstrijden zal moeten blijken of de selectie de confronterende woorden van de trainer ter harte heeft genomen om een passend sportief antwoord te formuleren.
Veelgestelde vragen
- Wat was de uitslag van de wedstrijd tussen Jong FC Utrecht en Jong Ajax?
- Jong FC Utrecht won het Keuken Kampioen Divisie-duel met maar liefst 6-1 van Jong Ajax.
- Wat zei trainer Carlos Garcia over het optreden van zijn elftal?
- Garcia noemde het schandalig hoe de ploeg voor de dag kwam en stelde dat niemand het op dat moment verdiende om het shirt van Ajax te dragen.
- Hoe reageerde Ryan van de Pavert na de nederlaag?
- De rechtsback gaf aan zwaar teleurgesteld te zijn, noemde het een buitengewoon slechte avond en constateerde dat het vanaf het begin niet goed genoeg was.
Bronnen
Over de auteur

Sanne de Vries — Eindredacteur
Sanne bewaakt de eindredactie van Voetbalkeus.nl. Zij controleert elk artikel op feiten, bronvermelding en toon, en beslist wanneer een bericht publicabel is. Haar aandachtsgebied is de Eredivisie en het beleid rond Nederlandse clubs.
Meer voetbalnieuws

Perez en Vink lovend over Ajax na ruime zege op Fortuna Sittard
Ajax heeft met een overtuigende 1-5 overwinning op Fortuna Sittard grote indruk gemaakt op Kenneth Perez en Marciano Vink. Volgens de analisten mengen de Amsterdammers zich nadrukkelijk in de strijd om het landskampioenschap.
Sanne de Vries ·

Duitse hoofdrolspelers leiden Ajax naar zege bij Fortuna
Ajax heeft zaterdagavond geen steken laten vallen in het uitduel met Fortuna Sittard. Dankzij sterke optredens van Julian Brandt en Thilo Kehrer vertrokken de Amsterdammers met de volle buit uit Limburg.
Sanne de Vries ·

Michel Sanchez verklaart reserverol Marcos Leonardo bij Ajax
Ajax boekte vandaag een ruime 5-1 overwinning op Fortuna Sittard, maar topaankoop Marcos Leonardo bleef negentig minuten aan de kant. Trainer Michel Sanchez verklaarde na afloop dat hij de Braziliaanse spits bewust in bescherming wil nemen.
Sanne de Vries ·