Eredivisie

Sander Duits uit frustratie over handsregel na nederlaag RKC

RKC-trainer Duits is klaar met 'kutregeltjes': 'Wat moet je in godsnaam doen?'
Beeld: Voetbal International
Sanne de Vries, EindredacteurSanne de VriesEindredacteurbijgewerkt Invalid Date2 min lezen

RKC Waalwijk verliest met 1-2 van Almere City en wacht al zes wedstrijden op een zege

Vandaag overheerst er grote teleurstelling en frustratie bij RKC Waalwijk na de met 1-2 verloren thuiswedstrijd tegen Almere City. De formatie slaagde er vrijdagavond voor het zesde competitieduel op rij niet in om de volle buit te pakken. Na afloop richtte RKC-trainer Sander Duits zijn pijlen vooral op een discutabel strafschopmoment in het eerste bedrijf, zo meldt Voetbal International.

Woede over toegekende strafschop aan Almere City

Het cruciale moment in de eerste helft vond plaats rond de 25ste minuut, toen arbiter Nagtegaal besloot naar de stip te wijzen. RKC-verdediger Liam van Gelderen kreeg de bal van dichtbij tegen zijn arm, waarna Hamza el Dahri de toegekende penalty benutte en Almere op voorsprong zette.

Volgens Voetbal International liet trainer Duits na afloop voor de camera's van ESPN zijn onbegrip duidelijk blijken. De oefenmeester stelde dat Van Gelderen vanaf amper twee meter afstand werd aangeschoten en volstrekt geen tijd had om te reageren. Duits vroeg zich hardop af waar een speler zijn handen dan nog moet laten in een dergelijke spelsituatie.

Duits hekelt de huidige regelgeving

De trainer van de Waalwijkse club begrijpt dat de arbitrage formele richtlijnen volgt, maar vindt dat het gezonde voetbalverstand verloren gaat. Hij stoort zich eraan dat dergelijke situaties tegenwoordig direct als strafbaar hands worden bestempeld.

Duits gaf aan helemaal klaar te zijn met de huidige regeltjes rondom handsballen. Volgens hem weet iedereen die zelf op het veld heeft gestaan dat een verdediger in een fractie van een seconde onmogelijk zijn arm nog kan wegtrekken.

Zelfkritiek op zwak optreden voor rust

Ondanks zijn woede over de arbitrage schoof de oefenmeester de nederlaag niet enkel af op de arbitrale beslissing. Hij toonde zich na afloop ook zeer kritisch over de eigen prestatie van RKC in de openingsfase van de wedstrijd.

Tot aan het bewuste penaltymoment creëerde Almere City volgens Duits weliswaar nauwelijks iets, maar liet RKC zelf eveneens heel matig voetbal zien. De coach erkende dat het spel van zijn ploeg in de eerste helft simpelweg niet voldeed aan de verwachtingen.

Zorgen nemen toe na zes duels zonder zege

Door het 1-2 verlies tegen Almere City blijft de sportieve situatie voor RKC Waalwijk uiterst zorgwekkend. Het betekende voor de Brabanders alweer de zesde opeenvolgende competitiewedstrijd waarin er geen overwinning werd geboekt.

De aanhoudende reeks zonder overwinning vergroot de druk op de ploeg van Duits om snel punten te gaan verzamelen. Zowel defensief als aanvallend zal het niveau omhoog moeten om verdere schade op de ranglijst te voorkomen.

Veelgestelde vragen

Wat was de eindstand bij RKC Waalwijk tegen Almere City?
RKC Waalwijk verloor de wedstrijd in eigen huis met 1-2 van Almere City.
Waarom was trainer Sander Duits zo boos na afloop?
Duits was woedend over een penalty voor hands tegen Liam van Gelderen, omdat de verdediger van dichtbij werd aangeschoten en geen tijd had om te reageren.
Hoeveel wedstrijden op rij heeft RKC Waalwijk niet gewonnen?
Met de nederlaag tegen Almere City staat de teller voor RKC Waalwijk op zes opeenvolgende competitieduels zonder zege.

Bronnen

Over de auteur

Sanne de Vries, Eindredacteur

Sanne de Vries — Eindredacteur

Sanne bewaakt de eindredactie van Voetbalkeus.nl. Zij controleert elk artikel op feiten, bronvermelding en toon, en beslist wanneer een bericht publicabel is. Haar aandachtsgebied is de Eredivisie en het beleid rond Nederlandse clubs.

Bekijk de volledige redactie

Een fout gezien? Meld een correctie

Meer voetbalnieuws